Antioksidan

Antioksidan Nedir?

Antioksidan , vücutta stres ortamı yaratan ajanların oluşumunu engelleyerek sağlıklı ve genç kalmanızı sağlayan moleküllerdir. Hücre ölümü, yaşlanma ve yetersiz beslenme gibi problemlerde yardımcı olarak daha sağlıklı bir vücudu destekler. Yediğimiz gıdalardan da antioksidan alabileceğimiz gibi multivitamin olarak da tüketebiliriz.
 

En Güçlü Antioksidan Nedir?

En iyi antioksidan koyu renkli meyvelerde bulunur. Günlük yaşantımızda bulmakta zorlandığınız doğal maddelerden hazırlanan multivitaminlerle bu açığı kapatabilirsiniz. Koenzim Q10, omega 3, glutatyon, ubiquinol, pycnogenol, alfa lipoik asit gibi özel içerikleri bir arada bulabileceğiniz destek vitaminlerle bağışıklığınıza olumlu yönde destek olabilirsiniz. Hap, kapsül, şase ve tablet olarak kullanabileceğiniz farklı seçeneklerle kendinize en uygun vitamini yeterli dozda vücudunuza alabilirsiniz.
 

Antioksidan İçeren Besinler Nelerdir?

Bitkiler ve meyveler en iyi antioksidan çeşitlerindendir. Yeşil yapraklı sebzeler, renkli meyveler gibi doğal besinlerle destekleyici bir beslenme rutini edinebilirsiniz. Nutraxin Koenzim Q10, Solgar Ubiquinol gibi ürünler bitkisel maddeler esas alınarak hazırlanmıştır. Doğal besin ögelerinin vücudunuz için gereken dozu ayarlanarak hazırlanmış multivitamin çeşitleri bağışıklığınızın desteklenmesine yardımcı olur. Anitoksidan içeren besinler çevremizde sıklıkla bulunsa da yeme alışkanlıklarımız veya yeterli miktarda tüketmemek, eksiklikler olmasına sebep olabilir. Osende Qh kapsül, Venatura Koenzim Q10 ve daha nice destekleyici ürünle günlük almanız gereken dozu yakalamanız kolaylaşır.
 
Antioksidan Faydaları Nelerdir?
Antioksidan, vücutta yer alan serbest radikallerin ve dengesiz moleküllerin () Savunma mekanizmasını sağlayarak hücrelerin korunmasına yardımcıdır. Büyüme ve gelişme için düzenli olarak vücuda alınması gereken gıdaları kapsar. Bigjoy Resveratrol bitkisel kapsül, Veggie Caps L Glutathion, Orzax Ocean Koenzim kapsülleri bitkisel kökenli içerikleri sayesinde vücudunuzun bağışıklık sistemini destekleyici rol oynar.
 
Antioksidan İhtiyacımız Nedir?
En iyi antioksidan alımı vücudunuzun ihtiyacı olan düzeyde ve düzenli olarak tüketim şeklindedir. Alabiliyorsak eğer öncelikle doğal besinlerden düzenli olarak tüketmektir . Örneğin düzenli sebze meyve, tahıllar bunlar da bol miktarda antioksidan bulunur. Fındık ,Ceviz ,Yumurta ve Balık gibi gıdaları tüketerek sağlığımızı destekleyebiliriz bunları yetersiz aldığımız durumlarda mutlaka takviye olarak da beslenmenize ek olarak alabileceğiniz takviye besinler ile bu ihtiyaçlarınıza cevap oluşturabilirsiniz. Vücudunuzun sağlıklı çalışmasına yardımcı olan birçok takviye edici gıda vardır. Nutraxcin, Solgar, Zadevital New Life gibi markaların en iyi antioksidan desteği sunan vitaminleriyle vücudunuzun bağışıklığını güçlendirmesine destek olabilirsiniz. Balık yağı, Glutatyon ve Q10 içerikli Multivitamin ve minerallerle vücudunuzun ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.