Demir Takviyesi

Demir Takviyesi Ne Zaman Alınmalı?

Demir takviyesi tercihen sabah kahvaltıdan 1 saat önce veya 1 saat sonra alınması önerilir süt ve süt ürünleri ile tüketilmemeli, arasında 1 saat boşluk verilmesi önemlidir. Emilimini azaltır. Demir vitamini takviyesi özellikle genç kadınlara ve erkeklere doktorların sıklıkla önerdiği bir seçenektir. Doktor muayenesinin ardından alınması tavsiye edilen demir takviyesi önemli bir mineral desteğidir. Tablet, kapsül, blister halinde bulunan şekilleri ile sizin için en kolay kullanımı sunan ürünlere sitemizden ulaşabilirsiniz.
 

Demir Eksikliğinde Ne Olur?

Demir eksikliği birçok şekilde kendini gösterebilir. Yorgunluk, üşüme, halsizlik,şaç dökülmesi ve uyku hali bacaklarda ağrı gibi farklı belirtiler sonunda doktorunuz anemi (demir eksikliği) tanısı koyabilir. Mineral ve vitamin açığınızı kapatmak için demir desteği ürünler kullanabilirsiniz. Solgar Gentle İron ,Venatura, Orzax Ocean Microfer damla, şase veya tablet seçenekleri ile sizin için kullanım kolaylığı sağlar. Destekleyici besinler olmaları ile bilinen multivitaminler de demir içeriği ile öne çıkar.
 

Demir Takviyesi Kilo Aldırır Mı?

Demir takviyesi almanın yan etki olarak kilo aldırma etkisi yoktur. Beslenme alışkanlıklarınızı olumlu yönde şekillendirerek sağlığınızı koruyabilirsiniz. Günlük beslenmenize ek olarak multivitamin ya da demir ilacı tercih edebilirsiniz. Vegan beslenenler için Floradix demir ve vitamin şurubu gibi bitkisel kökenli destekleyici ürün seçeneklerine sitemizden ulaşabilirsiniz. Çocuklar için vitamin alırken de tercih edebileceğiniz bu ürünlerle aile boyu takviye gıda alabilirsiniz.
 
Demir Vitamini Ne İşe Yarar?
Demir vitamini takviyesi vücudumuz için elzemdir. Demir, vücudumuzda birçok tepkimede ve yapıda görevlidir. Vücudunuzun dinç, sağlıklı ve sorunsuz olması için gereken mineral ve vitaminlerden sadece bir tanesidir. Demir eksikliği sorunu yaşıyorsanız destekleyici ürünler kullanarak sorunuzla baş edebilirsiniz. Zadevital, Voonka, Venatura, Nutrigen, Solgar gibi çeşitli markaların demir destekleri sorunun çözülmesinde yardımcı olur.
 
Demir Takviyesi Faydaları Neler?
Demir takviyesi, demir eksikliğinden muzdaripseniz vücudunuzun açığı kapatmasına destek olur. Sağlıklı demir değerleri aralığına ulaşmanıza takviye edici ürünler yardımcı olur. Anemi, tanısını doktorunuz doğruladıktan sonra demir vitamini takviyesi almanız daha sağlıklı olacaktır. Demir kapsül, tablet, damla, şurup, şase ya da hap olarak kullanabileceğiniz farklı ürünlere sitemizden ulaşabilirsiniz. Erkek multivitamin, kadın için demir ve çocuklar için vitamin mineral desteği sunan ürünlerle aile boyu alışveriş yapabilirsiniz. Sağlam ve güçlü bir bağışıklık sistemi için beslenmenize destek olun.