Saç Bakım Maskesi

Saç Maskesi Çeşitleri Nelerdir?

Kötü hava koşulları, ısıya maruz bırakılma, çeşitli kozmetik ürünleri ve yeterli bakım uygulanmaması gibi nedenlerle saçlar zamanla kuruyup yıpranmaya meyilli bir hale gelir. Bu durum da saçın istenilen şekli almamasına ve bakımsız görünmesine sebep olmaktadır. Bu yüzden zaman zaman saç bakım rutininize ekleyeceğiniz saç maskesi çeşitleri ile kaybedilen nemin geri kazanılmasına yardımcı olabilirsiniz. İçeriğinde besleyici ve koruyucu bileşenlerin bulunduğu bu maskeler ısırgan, biberiye, kayısı, mango gibi bitkisel özlerle oluşturularak doğanın ilham verici etkisinden yararlanılır. Üstelik e vitamini, b vitamini ve buğday proteinleri gibi bileşenler ile zenginleştirilen içerikler de bulunmaktadır. Welldermo olarak sunduğumuz seçkiler arasından ihtiyacınıza yönelik tercih yapabilir ve haftada düzenli olarak birkaç kullanım ile hayalinizdeki saçlar için adım atabilirsiniz!
 

En İyi Saç Maskesi Markaları Hangileridir?

Dermokozmetik olarak pek çok farklı koleksiyona sahip olan Welldermo, ürünlerini alanında önde gelen markaların imzalarını taşıyan ürünlerden oluşturmaktadır. Saç maskesi çeşitlerinde de Phyto, Prozinc, Organicum, Klorane ve Bioderma tarafından geliştirilen formüllerden yararlanmaktadır. Yıpranmış ve kırılgan saçlar için kullanılan bu maskeler en uygun fiyatlarla sizlere sunuluyor. Pek çok kampanya ve kaçırılmayacak fırsatlarla oluşturulan seçkiler aynı zamanda uygun ödeme seçeneklerini de beraberinde getiriyor. Böylece güvenli alışverişin ilkeleri korunurken saç bakımınız da ihmal edilmiyor!
 

Saç Maskesi Nasıl Kullanılır?

Saçınızın doğal yapısının korumasını destekleyen ve eski parlaklığını geri kazanmasına yardımcı olan saç maskesi çeşitleri birbirinden farklı etkilere sahip olabilmektedir. Kepeğin önlenmesinde, sebum dengesinin kontrolünde, yumuşaklık kazandırılmasında ve saçların hızlı uzatılmasında etkili olabilen saç bakım maskesi ancak düzenli kullanımda sağladığı faydaları gözler önüne serebilmektedir. Bu yüzden de doğru ve planlı bir program içerisinde kullanım sergilemeniz büyük önem taşır. Genelde temizlenmiş ve ıslak saçlara uygulanan saç maskesi , saç derisine ve saç tellerinin boyuna iyice yedirilmeli bu sırada da yavaş hareketler ve masajla desteklenmelidir. Böylece saç derisini harekete geçirerek maksimum fayda almanız sağlanır. Göz ve ağızla etkileşime geçirmemeye dikkat ederken kullanım talimatlarında belirtilen bir süre kadar beklemeli ardında da bol su ile durulamalı ve kalıntıların kalmadığından emin olmalısınız.
 

Saç Maskesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Dolgun ve bakımlı saçlara sahip olmak için çeşitli ürünleri saç bakım rutininize dahil etmeli ve düzenli olarak bu ürünleri kullanmalısınız. Bakım rutinlerinin vazgeçilmez ürünlerinden biri de saç maskesi çeşitleri olur. Genellikle haftalık bakımlarda ya da hafta da 2-3 sefer olmak üzere kullanılan saç bakım maskesi çeşitlerini rutininize dahil ederken, dikkat etmeniz gerekenler var. Tüm saç bakım ürünlerinde olduğu maskelerde de seçim yaparken, saç tipinizi göz önünde bulundurmanız son derece önemlidir. Farklı saç tiplerine yönelik maskelerin her birinin içeriği değişir. Saç maskesi seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer kriterde saç sorununuzun ne olduğudur. Saçlarınız dökülüyor mu? Kuruluktan mı şikayetçisiniz? Buklelerinizi mi belirginleştirmek istiyorsunuz? Ya da tam tersi saçlarınızda daha düz bir görünüm mü elde etmek istiyorsunuz? Tüm bunlar ve daha farklı saç sorunlarını her biri için farklı saç bakım markaları, farklı içerik seçenekleri sunuyor. Maskeler saça derinlemesine bakım olanağı sunan ürünlerdir. Ancak bu formüllerden yüksek fayda sağlamak için, kesinlikle doğru ürünü seçmeniz gerekmektedir.
 

Yıpranmış Saçlar İçin Hangi Saç Maskesi Tercih Edilmeli?

Yıpranmış saçların ekstra bakıma ve neme ihtiyacı vardır. Saç bakım maskesi seçiminizi yaparken, yıpranmış saçlara özel olduğu belirtilen ürün seçeneklerini değerlendirmeniz önerilmektedir. Phyto Phytodensia, cansız ve yıpranmış, incelmiş saçlarda dolgunlaştırıcı etkiyi destekleyen bakım ürünlerinden biridir. Vernonia bitkisi, Üzüm çekirdeği, Hyaluronik Asit ve Akasya Kolajeni içeren maske, saçların güçlenmesine yardımcı olur. Haftada 2 ya da 3 kez kullanımı yeterlidir. Yıpranmış saçlar için keratin maskesi seçenekleri de önerilmektedir. Phyto Phytokeratine Extreme, bu seçeneklerde öne çıkanlardan biri olup, yıpranmış ve çok kuru saçlarda kullanımı uygundur. Hem ince hem de kalın telli saçlarda kullanılabilir. Klorane Mango Yağı Maskesi ve Phyto Phytokeratine Yıpranmış ve Zayıf Saçlar için Onarıcı Maske de saçlara ihtiyacı olan nemi sağlayan ürün seçenekleri arasında öne çıkmaktadır. Kuru saçlar için maske çeşitleri saçı nemlendirme özelliği sunmaktadır. Ancak, yağı saçlara sahipseniz fakat saçlarınız şekillendirme ya da boyama gibi nedenlerden dolayı yıprandıysa, kuru saçlara özel formüllerin yanı sıra kendi saç tipinize yönelik onarıcı maske çeşitlerini tercih etmeniz önerilmektedir.
 

Saç Maskesi Şampuandan Önce Mi Sonra Mı Kullanılmalı?

Saç maskesi nasıl uygulanır sorusu kafanızı karıştırıyorsa, farklı maske seçeneklerinin, özel kullanım şekilleri olduğunu belirtmek isteriz. Duşta şampuandan sonra ya da duşa girmeden önce kuru saça uygulanan maske seçenekleri bulunmaktadır. Saç bakım maskesi çeşitlerinin kullanım zamanları farklı olsa da tamamı durulanan özellikte bakım ürünleridir. Kuru saçlar için maske çeşitleri genellikle banyo öncesinde uygulanır ve saçta daha uzun süre kalarak nem dengesini sağlamayı destekler. Keratin maskesi uygulama şekli de markaya ve ürüne göre değişim göstermektedir. En iyi saç maskesi seçenekleri içerisinden saç tipinize ve sorununuza yönelik olanı seçerek, kullanım talimatlarına uygun şekilde kullanabilirsiniz. Duşta uygulanan şampuan sonrası maskeler genellikle haftalık bakımlarda kısa bekleme süresi ile son derece pratik bulunuyor. Şampuan öncesi maskeler ise saçta 30 dakika, 1 saat gibi bekleme süreleri ile daha yoğun onarıcı bakım olanağı sunuyor.
 
Saç Maskesi Saçta Ne Kadar Süre Tutulmalı?
Saç maskesi nasıl kullanılır sorusunun yanı sıra, bu ürünlerin bekleme süresi de ürüne göre değişim göstermektedir. Hazır saç maskesi seçeneklerini değerlendiriyorsanız, ürünün kullanım talimatlarını uygulamanız yeterli olur. Ev yapımı maskeler uyguluyorsanız, bunların ortalama bekleme süresi 20-40 dakika arası olarak belirtiliyor. Ancak, doğal olan her ürün iyi olmayacağı için, çeşitli reaksiyonların görülme olasılığı bulunmaktadır. Özel laboratuvarlarda uzmanlar tarafından geliştirilen saç bakım maskesi çeşitlerini tercih etmeniz önerilmektedir. Bu ürünleri, belirtilen sürenin üzerinde saçta tutmanızın, daha yüksek etki görme açısından bir faydası bulunmamaktadır. Maskeler saçların beslenmesi, onarılması ve nemlenmesi için mükemmel formüller içerebilir. Ancak ürünü belirtilen süreden az tutmak kadar fazla tutmak da zarar verebilir. Saçı yormadan, belirtilen süreye sadık kaldıktan sonra saçınızı nazikçe durulamanız gerekir.
 
Saç Maskesi Dibe Sürülür Mü?
Saç maskesi, saç kreminden farklı olarak saç uçlarını ve boylarını onarmanın yanı sıra, saçı dipten uca besleme amacı ile formüle edilmiştir. Bu nedenle seçtiğiniz üründe aksi belirtilmedikçe maskeler saç diplerine uygulanabilir. Şampuan öncesi kullanılan saç bakım maskesi çeşitleri genellikle yağ bazlı ürünler olarak karşımıza çıkar. Bu ürünlerin sadece su ile temizlenmesi mümkün değildir. Durulamanın yanı sıra şampuan ile nazikçe ürünü saçtan arındırmanız gerekmektedir. Yağ bazlı maskeleri saçınızdan arındırırken ılık su kullanmanız önerilmektedir. Çok sıcak su saç derinize ve saçlarınıza zarar verebilirken, soğuk su yağ bazlı ürünlerin saça yapışmasına neden olabilir. Saç bakım ürünlerinin her biri, maske, krem, şampuan gibi ana kategorilere ayrılmış olsa da, hangi ürünün saç dibine, hangi ürünün saç boylarına uygun olduğu değişebilir. Genel kullanım özelliklerini baz almak yerine tercih ettiğiniz ürünlerin kullanım talimatlarını dikkate almanız ve uygulamanız önerilmektedir. Saç bakım maskesi çeşitleri kullanımı sırasında, kullanım talimatlarını dikkate almanın yanı sıra, haftada kaç gün kullanılması gerektiği ve kaç dakika boyunca saçaa uygulanması gerektiği de dikkate alınmalıdır. Saç tipinize uygun maske seçeneklerini tercih ederek, daha canlı, parlak, dolgun ve göz alıcı saçlara ulaşmaya yardımcı olabilirsiniz.
 
Saç Maskesi Fiyatları Ne Kadar?
Saç maskesi fiyatları ürünün markasına, içeriğine ve kullanım sayısına göre değişim gösterebilir. Tek kullanımlık maskeler ile çoklu kullanım formundaki ürünlerin fiyatları farklıdır. Welldermo saç bakım ürünleri kategorisini ziyaret ederek, hem bütçenize hem de saç bakım rutininize en uygun ürün seçeneklerine ulaşabilirsiniz.