Leke Kremi & Leke Bakımı

Leke Kremi Önerileri Nelerdir?

Genetik faktörler, uzun süreli güneşe maruz kalma ya da kimyasal içerikler gibi durumlar karşısında ortaya çıkan cilt lekeleri , melanin pigmentinin bir bölgede yoğunlaşmasıyla oluşmaktadır. Cildi olduğundan daha solgun ve cansız gösteren lekeler pek de hoş karşılanmamaktadır. Ortaya çıkabilen ciltteki renk değişiklikleri için leke kremi çeşitleri kullanılmaktadır. Eğer siz de yüzünüzde ya da vücudunuzda gelişen bu durumdan muzdaripseniz, Welldermo olarak leke kremi - leke bakımı kategorimizden en etkili krem formüllerine ve alanında sevilen firmaların özel seçkilerine yer veriyoruz. Bioderma , Avene , Caudalie, Vichy ve daha pek çok marka arasından kendiniz için en uygun tercihi yapmak için keşfetmeye hemen başlayın!
 

En İyi Leke Kremi Hangisidir?

Lekelerin çeşitleri ve büyüklükleri değişiklik gösterebildiği gibi, kişilerin cilt yapıları ve cilt bakım rutinleri de birbirinden ayrılmaktadır. Bu yüzden kendiniz için tercih edeceğiniz en iyi leke kremi çeşidi bazı değişenlere göre belirlenmelidir. Örneğin düzenli bir kullanım sergilemek için peeling, serum, maske, krem gibi formüllerin hangisini daha iyi kullanacağınıza karar vermeli ve bu alışkanlıklarınızı etkili bir güneş kremi ile desteklemelisiniz. Aynı zamanda tercih edeceğiniz ürünü belirlerken kendi cilt tipinizi göz önüne almalı ve yüz, göz çevresi ya da vücut gibi farklı bölgelere özel üretilen seçkilerden yararlanmalısınız. Leke kremi fiyatlarımızı inceleyerek siz de leke karşıtı ürünlerde uygun fiyatları keşfedebilirsiniz.
 

En İyi Yüz Leke Kremi Markaları Nelerdir?

Kullanıcılarının memnuniyetini kazanan ve gözle görülür etkiler sağlayabilen markaların başında La Roche Posay gelmektedir. Seçkileriyle yoğun bir bakım uygulayan firma aynı zamanda pigment düzensizliklerinin görünümünün azaltılmasına yardım edeceğini vadetmektedir. En iyi yüz leke kremi markaları arasında bir diğer sevilen isim Darphin olmaktadır. Cildin daha dinç ve parlak görünmesini destekleyen bu peeling formülü, içeriğinin yüksek oranda doğal kökenli olmasıyla da öne çıkmaktadır. Özellikle cilt bakımında sevilerek kullanılan Lierac seçkileri de bir diğer alternatiflerden olmaktadır. Çok daha pürüzsüz ve renk dengesine sahip bir ten için çıktığınız bu yolda Welldermo ürünlerinin sunduğu en iyi leke kremi çeşitleri ile cilt bakımınızı genişletin!
 

Yüzdeki Lekeler İçin Hangi Leke Kremi Tercih Edilmeli?

Cildin çeşitli bölgelerinde oluşabilen renk farklılıkları ve koyu görünümlere leke kremi kullanımı tercih edilmektedir. Leke oluşumuna, başta güneş ışınları neden olurken, bu istenmeyen durumun sebepleri arasında doğru bakım uygulanmamış sivilceler, yaşlanma gibi faktörler de yer alıyor. Bu nedenlerin yanı sıra yaralanmalar sonucu ciltte lekeler kalabiliyor. Tüm bu nedenlerin yarattığı leke oluşumunu gidermeyi desteklemek ya da lekeye meyilli bir cilde sahipseniz oluşumunun önüne geçmek için yüz leke kremi seçeneklerini inceleyebilir ve cilt tipinize uygun seçeneği belirleyebilirsiniz. Leke karşıtı ampullerin yanı sıra Skinceuticals Glycolic %10 Glikolik Asit İçeren Bakım Kremi 50mli kategorinin en çok tercih edilen ürünlerinin başında yer alıyor. Ürün leke sorunun yanı sıra yaşlanma belirtileri, büyük gözenekler, güneş hasarı, hiperpigmentasyon, ince çizgiler ve kırışıklıklar gibi farklı cilt sorunları için de kullanılıyor. Bioderma Pigmentbio Foaming Cream Leke Bakım Temizleyici Krem ise kategorinin öne çıkan bir diğer seçeneğidir. Bu temizleyici krem, aynı zamanda maske olarak kullanılabiliyor. Sadece yetişkinlerin kullanımına uygun olan ürün leke görünümünün azalması ve tekrar görülmesinin önüne geçmeye yardımcı olur.
 

Leke Kremi Ne Zaman Sürülür?

Son yıllarda, pek çok marka tarafından üretilen cilt lekeleri için krem seçenekleri, doğru uygulama ile bu sorundan kurtulmanıza destek oluyor. Leke kremi seçimi kadar kullanım zamanı da ürün etkinliği açısından önemlidir. Her lekenin nedeni farklı olduğu gibi her ürünün kullanım şekli de farklıdır. Ürün seçiminden sonra, ambalajın arkasında yer alan kullanma talimatlarına harfiyen uymanız öneriliyor. Bazı leke kremi çeşitleri sabah ve akşam uygulanabilir özelliğe sahiptir. Bu kremlerin içinde güneş koruma faktörü özelliği bulunur. Bazı ürünlerin haftada 1 ya da 2 kez uygulanması yeterli olurken, bazıları sadece akşam kullanılmaktadır. Genelleme yapılacak olursa, leke kremi en çok gece bakımının içerisinde yer alır. Gündüz ise lekeye meyilli ciltlere özel güneş kremi seçenekleri ile leke bakımınızı destekleyebilirsiniz.
 

Leke Kremi Ne Kadar Süre Kullanılmalı?

Yüz leke kremi kullanımının belirli bir mevsimi bulunmamaktadır. Medikal leke tedavilerinde en uygun dönem sonbahar olduğu için krem kullanımında da aynı kuralın geçerli olduğu düşünülmektedir. Ancak bu doğru değildir. Leke bakımı, yüzde oluşan lekelerin giderilmesinden sonra sonlanacak bir süreç değildir. Cildiniz lekelenmeye meyilli ise, bu kremlerin cilt bakım rutininizde sürekli yer alması, yeni lekelerin oluşumunun önüne geçebilir. Gündüz bakımında güneş kremini, gece bakımında ise leke kremini kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Lekelerin rengini açmaya yönelik bir ürün tercih ettiyseniz, bu alanlar üzerinde düzelme sağlandıktan sonra leke oluşumunu önleyici bir kreme geçiş yapabilirsiniz. Aslında kullanım zamanı kadar kullanım süresi için de genelleme yapmak yerine, seçtiğiniz ürün için önerilen kullanım süresini uygulamanız daha doğru olacaktır.
 

Leke Karşıtı Cilt Bakım Kremi Nasıl Kullanılır?

Leke karşıtı cilt bakım kremi, günlük cilt bakım rutininiz sırasında, yıkama ve tonikleme işleminin ardından uygulanabilir. Eğer serum kullanmayı tercih ediyorsanız, serumunuzu leke kremi öncesinde uygulayabilirsiniz. Cilt lekeleri için krem kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli kriter, ürünün her mevsim kullanılabilir özellikte olup olmadığıdır. Bazı leke kremleri sadece sonbahar ve kış aylarında kullanıma uygundur: Bazıları ise yaz aylarında da rahatlıkla kullanılabilir. Leke bakımında seçtiğiniz ürünün gece bakımında ya da günde iki sefer olmak üzere sabah ve akşam kullanım önerisini uygulamanız, üründen beklenen etkiyi görmenizi destekleyecektir. Güneş kremi ise leke bakımının olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Leke bakımınız sırasında, mevsim fark etmeksizin gündüz cilt bakım rutininizi mutlaka güneş koruyucu ile tamamlamalısınız. Aslında bu kural, sadece lekeli ciltler için değil, tüm cilt tipleri için geçerlidir.
 
Cilt Lekeleri İçin Krem Alırken Nelere Dikkat Etmeli?
Cilt lekeleri için krem alırken dikkat etmeniz gereken ilk detay, ürün içeriğinde cildiniz için zararlı maddeler bulunmuyor olmasıdır. Parfüm, paraben, boyar madde gibi kimyasallar uzun vadede hem cildinize hem de sağlığınıza olumsuz etkide bulunabilir. Leke kremi seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise cilt tipiniz olur. Lekelere yönelik bakımınızın etkin olabilmesi ve bu bakım sırasında cilt dengenizin bozulmaması için kendiniz için en uygun ürün seçeneğini bulmalısınız. Leke açıcı krem kullanıyorsanız, çok yüksek koruma faktörlü güneş koruyucularını tercih etmeli ve güneş ışınlarının dik geldiği zamanlarda mümkün olduğunca güneşin altında kalmamalısınız. Ancak bu konuda tereddütleriniz varsa, lekelerin rengini açmaya yönelik ürünleri sonbahar ve kış aylarında tercih etmelisiniz.
 
Leke Kremi Fiyatları Ne Kadar?
Leke kremi fiyatını belirleyen pek çok faktör bulunur. Bu faktörlerin ilki ürünün markasıdır. Bunun yanı sıra ürünün miktarı ve içeriği de fiyatı etkiler. Leke sorunu üzerinde pek çok kullanıcı tarafından denenmiş ve etkinliği kanıtlanmış ürün seçeneklerini tercih etmeniz önerilmektedir. En iyi leke kremi seçeneğine sahip olurken, bütçenize de katkıda bulunmayı tercih ediyorsanız, Welldermo cilt bakım ürünlerinde avantajlı kampanyaları incelemenizi öneririz.