Bebek Bezi

Bebek Bezi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yeni doğandan yaklaşık iki yaşına kadar çocukların tuvalet ihtiyaçlarını karşılayan külot bezler, birçok farklı marka ve ürün seçeneğine sahiptir. Bebek bezi , pratik kullanımı, kolayca giydirilmesi ve yüksek seviyede bir hijyen sağlaması ile herkes tarafından tercih edilen ürünlerdir. Firmamızın sizlerle bu sayfada paylaştığı ürün yelpazesi içerisinde, ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında sevilerek tercih edilen marka olan Prima’nın farklı seçenekleri yer alır. Hem bezin beden ölçüsü açısından hem de her pakette yer alan bez sayısı açısından sunulan geniş bir seçenek yelpazesi bulunur. Böylelikle hem çocuğunuzun hem de sizin ihtiyaçlarınızı tamamıyla karşılayacak bir ürüne ulaşmak kolay hale getirilir.

Bebek Bezi Numaraları Nasıl Seçilir?

Çocuklar ilk aylarda oldukça hızlı büyürler ve buna bağlı olarak vücut ölçülerinde de hızlı bir artış gerçekleşir. Bebek bezi seçeneklerinde sunulan numara sistemi, hızla büyüyen vücutlarına ayak uydurmanızı sağlar. Bebeğinizin kilosu ve kaç aylık olduğu, hangi numara seçeceğinizi belirleyen iki unsurdur. Extra large olarak geçen altı numara seçenekler, on beş kilogram ve üstü çocuklar için kullanıma uygundur. Junior olarak geçen beş numara seçenekler, on bir- on sekiz kilogram için tasarlanmıştır. Maxi olarak geçen dört numara seçenekler, yedi- on dört kilogram için; midi olarak geçen üç numara seçenekler, altı- on bir kilogram için; mini olarak geçen iki numara seçenekler, üç- altı kilogram için; bir numara ise yeni doğanlar için uygundur. Bezler arasından yapacağınız tercih kilogram- beden eşleşmesi göz önünde bulundurularak yapılmalıdır.

Hangi Bebek Bezi Tercih Edilmeli?

Çocukların içinde kendilerini rahat hissedecekleri, ciltleri üzerinde yumuşak bir etki bırakacak ve gerekli emilim gücünü sunacak bir bebek bezi tercih edilmesi oldukça önemlidir. Hem gece hem de gündüz kullanıma uygun özellik gösteren detaylarının olması gerekir. Ayrıca sızdırma yapmaması ve koku yaymaması da oldukça değerli ayrıntılardır. Prima’nın bebekler için özel olarak tasarladığı bu ürünler, istediğiniz tüm özellikler sunmayı hedefler. Welldermo olarak sizler için seçtiğimiz ürün alternatiflerine bu sayfadan ulaşabilir ve beraberinde getirdiği yüksek performansın tadını çıkartmaya başlayabilirsiniz.

Bebek Bezi Markaları Nelerdir?

Her bebeğin cildi, her markaya aynı reaksiyonu göstermediği ve her ürünü tolore edemediği için, bebek bezi seçimi tamamen kişiye özeldir. Bu nedenle anneler bez seçimi sırasında pek çok markayı denemek durumunda kalabilir. Bebek bezi markaları yeni doğan bebeklerden itibaren farklı yaş ve ay aralıklarında ürün seçenekleri üretmektedir. Markaların fiyatlarından bebeğin konforuna, ürün içeriğinden emiciliğine kadar pek çok kriteri göz önünde bulundurarak, bebeğiniz için en doğru ürünü seçebilirsiniz. Bebek bezi markaları incelendiğinde, her birinde dikkat çeken farklı bir özellik olduğunu görebilirsiniz. Sleepy markası ıslaklık göstergesi ile öne çıkarken, Prima markası 12 saate kadar kuruluk sağladığı için bebeklere konfor sunmaktadır. Evy baby ekonomik olması açısından ailelerin tercihi olan markalar arasında gösterilmektedir. Onlarca marka arasından hem bütçenize hem de bebeğinize en uygun bebek bezi seçeneğini değerlendirmek için sitemizin ilgili kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Bebekler Hangi Ayda Kaç Numara Bez Kullanır?

Bebek bezi kullanımında doğru numaranın seçilmemesi hem bebeğinizde rahatsızlık yaratabilir hem de sızdırma yapabilir. Büyük bez kullanımının haricinde bebeğinize uygun olmayan küçük numaralar ise ileride sıkışmalardan kaynaklı fiziksel bozukluklar yaşanabilir. En iyi bebek bezi, bebeğinizin kendisini rahat hissettiği bebek bezidir. Bu seçimi ay aralıklarına göre yapmaktansa, bebeğinizin kilosuna göre yapmanız öneriliyor. Örneğin bebeğiniz 5 kiloysa, 2-5 kilo arasına uygun bebek bezi seçeneklerinin yanı sıra 1 beden büyük ürün seçebilirsiniz. Hangisine karar vereceğiniz konusunda kafanız karışıyorsa, alt açma sırasında bebeğinizin belinde kırmızı bir çizgi oluştuğunu gözlemliyorsanız, bir büyük bedene geçmenin zamanı gelmiş demektir. Bebeğiniz, bezini açtığınız anda rahatlıyor ama bebek bezi bağlandığında huysuzlanıyorsa, yanlış beden seçimi yaptığınızı düşünmenizde fayda var. Doğru bebek bezi ne sıkı ne de bol olmamalıdır. Belinin yanı sıra bebeklerinizin bacaklarını sıkan bir kez onun gün boyu huysuzlanmasına neden olabilir.

Yenidoğan Bebek İçin Hangi Bez Alınmalı?

Yenidoğan bebek bezi 1 numara bebek bezi olarak isimlendirilmektedir. Bebek bezi ararken, seçeneklerin ve marka alternatiflerinin son derece fazla olduğunu görebilirsiniz. Bu bebeğinizin konforu için daha fazla alternatife sahip olmanız açısından olumlu olsa da, kafa karışıklığına neden olabilir. Tüm bebeklerin cildi son derece hassastır. Ancak yenidoğan bebeklerde bu hassasiyet daha fazladır. Ürün bedeninin yanı sıra, bebek bezinin içeriği ve yumuşaklığı da konfor açısından öneme sahiptir. Yenidoğan bebek bezi, uzun süre kuruluk sunabilmelidir. Islaklık hissinin bebeğinizi rahatsız etmesinin yanı sıra, pişik oluşumu yaşanması özellikle bu ıslaklıktan kaynaklıdır. Bebek bezinin kenarları da esnek olmalıdır. Bebeğinizin bacaklarını sıkmayan, belini sıkmayan ama gevşek olmayan ve onun vücudunu iyi kavrayan bir bebek bezi, maksimum rahatlığa ulaşmasına yardımcı olabilir. Yenidoğan bebek bezi seçiminde, ön kısmının kesik olmasına dikkat etmelisiniz. Göbek bağına değen ve bu bölgeye baskı uygulayan bebek bezi çeşitleri hem göbek bağının iyileşmesini engeller hem de bebeğinizin canını yakabilir.

Bebek Bezinin Küçük Geldiği Nasıl Anlaşılır?

Bebeğinize en uygun bezi bulmak için birkaç ölçü ve markayı deneyebilirsiniz. Şanslıysanız, ya da doğru kararı verebildiyseniz, ilk denemede de sonuca ulaşabilirsiniz. Ancak unutmamalısınız ki bebeğiniz sürekli büyüyor ve tüm ihtiyaçlarında olduğu gibi bebek bezi ihtiyacı da sürekli değişiyor. Bebeğinizi kucağınıza aldığınız andan itibaren çok fazla bebek bezi ölçüsü olduğunu görebilirsiniz. Ürün paketlerinde yer alan bu tablolar, açıklayıcı ve yol göstericidir. Ancak size yine de en doğru fikri bebeğinizin tepkileri verecektir. Sürtünme izlerini doğru bebek bezi seçimi için mutlaka gözlemlemelisiniz. Bu izler çıkmaya başladıysa, beden değişikliği yapmanız öneriliyor. Bebeğiniz ona bez bağlayacağınızı hissettiğinde huysuzlanıyorsa, bezinin ona uygun olmadığını düşünmelisiniz. Bu beden kaynaklı da olabilir, bebek bezi bebeğinizde tahrişe de neden olmuş olabilir. Bir üst bedene geçerek sorunu anlayabilirsiniz. Bez, bebeğinizin poposunun kuru kalmasını sağlamıyor ya da sızıntılar yaşanıyorsa, bu da doğru beden seçmediğinizin göstergelerinden biridir. Bebeğinizin kakası, kıyafetlere kadar bulaşıyorsa, bu kesinlikle seçilen bebek bezi bedeninin ona küçük olduğunu göstermektedir. Bir üst bedene geçtiğinizde bu sorun ortadan kalkabilir.
Bebek Bezi Nasıl Bağlanır?
Bebek bezi bağlamak ve bez değişimi, ebeveynliği yeni deneyimleyenlerde merak ve endişe uyandırabilir. Ancak bez değişimi, bebek bakımının en kolay aşamalarından biridir. Bebeğinizin altını değiştirirken, onlar hem sabırsız hem de hareketli olduğu için hem hızlı hem de nazik davranmalısınız. Temizlik işlemini önden arkaya ve temiz alanlardan kirli alanlara doğru yapmanız önerilmektedir. Uygun ürünlerle temizlik işlemini tamamladıktan sonra kızarıklık ve pişik varsa, kremini uygulamalısınız. Bebeğinizi nazikçe ayak bileklerinden çektikten sonra altına bezi yerleştirin. Bezin ön kısmı, arkadaki yapışkanlarla hizalı olmalıdır. Son yıllarda ebeveynlere alt değiştirme konusunda kolaylık sağlayan külot bez seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.
İndirimli Bebek Bezi Fiyatları Nerede?
Bebek bezi alışverişi, bebekler için yapılacak harcamalar arasında büyük bir alana sahiptir. Bu nedenle ebeveynler hem bebeklerinin rahatını hem de bütçelerini düşünmek durumunda kalabilir. Bebek bezi fiyatları, ürünün markasına, özelliklerine ve adedine göre değişim gösterebilir. Markaların genel fiyatlandırmasının çok altında satışa sunulan ürünlerin içeriğinin bebeğinize uygun olup olmadığından emin değilseniz, kullanmanız önerilmemektedir. Bebek cildinin hassasiyetine uygun olmayan formüller, tahrişten alerjiye kadar pek çok istenmeyen soruna yol açabilir. Kategorinin önde gelen markalarında indirimli bebek bezi seçeneklerine ulaşmak, özel kampanyalardan yararlanmak ve bütçenizi rahatlatmak için Welldermo bebek bezi kategorisine göz atmanızı öneriyoruz. Yıl boyunca sürekli güncellenen kampanyalarımızdan yararlanarak, hem sürekli kullandığınız bebek bezini daha uygun fiyata alabilir hem de denemek istediğiniz farklı markalara şans verirken bütçenizi zorlamanın önüne geçmiş olabilirsiniz.